Złoto jest doskonałym przewodnikiem, dlatego znalazło szerokie zastosowanie w branży elektronicznej. Mimo że lepszym przewodnikiem jest srebro oraz miedź, to niestety te materiały nie są tak trwałe, jak złoto. To, dlatego złoto jest niezbędne w niektórych konstrukcjach.

Gdzie wykorzystywane jest złoto?
Złoto jest potrzebne w konstrukcjach, które muszą być maksymalnie trwałe na przykład w przemyśle lotniczym, przy produkcji wysokiej jakości elektroniki czy urządzeń medycznych. Niekiedy wykorzystanie złota przy produkcji niektórych urządzeń jest wręcz koniecznością, inaczej sprzęt nie będzie spełniał swoich funkcji, jak należy. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale złoto znajduje się także w płytach głównych komputerów, pamięci RAM. Ten metal szlachetny możemy znaleźć w urządzeniach z wyższej półki cenowej, w tańszych komputerach czy sprzęcie AGD zazwyczaj stosuje się srebro lub miedź.

Złoto znajduje zastosowanie także w przypadku budowy światłowodów, półprzewodników oraz układów tranzystorowych. Dzięki temu możliwe jest na przykład poprawne działanie łączy telefonicznych bez żadnych zakłóceń. Złoto można znaleźć też w laboratoriach.

Jak pozyskuje się złoto?
Złoto jest wydobywane i stale trwają poszukiwania nad nowymi miejscami, w których może znajdować się ten cenny kruszec. W Polsce niestety złota mamy niewiele. Co zrobić ze zbędnym złotem w domu? W większości domach jest sporo złota na przykład w postaci biżuterii. Jeżeli nie jest nam ona potrzebna skup złota Gorzów będzie dobrym rozwiązaniem. Możemy na przykład przetopić stare złoto i zyskać nową, modną biżuterię.