Złoto od dawien dawna znajdowała zastosowanie w medycynie, jeszcze przed rozwojem przemysłu elektronicznego. Obecnie złoto także jest wykorzystywane w medycynie, dzięki niemu jakość świadczonych usług medycznych jest lepsza.

Ze względu na to, że złoto jest metalem biokompatybilnym bardzo chętnie sięga po niego stomatologia. Ten metal nie wpływa negatywnie na zdrowie i samopoczucie, jest bardzo chętnie wykorzystywany przez branżę ortodontyczną. Złoto jest składnikiem wielu urządzeń medycznych, ponieważ ma doskonałe przewodnictwo. Można wykorzystać je w testach medycznych, do wykrywania różnego rodzaju schorzeń.

Złoto jest obecne także w medycynie estetycznej, które ma za zadanie poprawić naszą urodę. Pozytywne właściwości złota są powszechnie wykorzystywane w kosmetyce. Obecnie kosmetyki ze złotem cieszą się bardzo dużą popularnością, gdyż pozytywnie wpływają na skórę, odżywiając ją, regenerując i odmładzając. W klinikach medycyny estetycznej można wybierać spośród różnego rodzaju zabiegów – lifting złotymi nićmi.

Skąd bierze się złoto?
Złoto jest wydobywane z różnego rodzaju terenów, w Polsce jest go bardzo mało. Można je znaleźć głównie na Śląsku w okolicach Legnicy. Obecnie skup złota Gorzów to miejsce, w którym można sprzedać niepotrzebne złoto. Jest to metal szlachetny dość drogi, który cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Złoto ma szerokie zastosowanie, jest trwałe, odporne na korozję, ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Co ciekawe, niektóre restauracje serwują nawet jadalne złoto.