Złoto jest wydobywane już od setek lat. W tej dziedzinie dominują kraje azjatyckie (głównie Chiny) i afrykańskie (Republika Południowej Afryki, ale także amerykańskie (Stany Zjednoczone, Kanada). W Polsce raczej mamy do czynienia ze śladowymi ilościami złota, które są wydobywane podczas prac wydobywczych, zazwyczaj różnych innych surowców.

Skup złota w Gorzowie

Skup złota Gorzów oferuje ciekawą opcję, jaką jest pozbycie się lub zastawienie starych błyskotek ze złota. To pozwoli na zarobienie pewnej kwoty, która zależy od masy złota i określonej ceny. W lombardzie można kupić także efektowne naszyjniki, bransoletki, czy kolczyki. Jubilerzy od lat doceniają kruszec, jakim jest złoto, przerabiając go na istne cuda.

Złoto

Złoto jest metalem ciężkim, błyszczącym i ciągliwym. Ma kolor jasnożółty i wyraźny połysk, nie utlenia się powietrzu i wodzie. Jest to jeden z najmniej reaktywnych pierwiastków. To kruszywo, które już od wielu lat jest cenionym i poszukiwanym metalem, jest używane przez jubilerów, także w sztuce, zdobieniach, architekturze, w biciu monet… Inwestorzy ogromnie cenią złoto jako kapitał na długie lata.

 

Zobacz Nasz fanpage Lombard Gorzów.