Lombard od zawsze kojarzył się w sposób bezpośrednio negatywny. Kojarzony jest z łamaniem prawa, problemami życiowymi i rodzinnymi, a także ogólnym odstępstwem od ogólnie przyjętych norm społecznych.
Jest to ogromny błąd, ponieważ lombard może być świetnym miejscem na pozyskanie pożyczki lub zakupienie ciekawych i niemożliwej do nabycia w inny sposób rzeczy.

Co klienci przynoszą do lombardu?

Lombard jest specyficznym miejscem. Niejeden widział klientów o bardzo nietypowych towarach. Czy to lombard w Gorzowie, czy też ten w Krakowie, do każdego z nich regularnie przychodzą klienci z obrazami, dziełami sztuki lub antykami. Rzeczy te są dla większości z nich zwyczajnie zbędne lub idą pod tzw. młotek, jako pierwsze w gorszej sytuacji budżetowej rodziny. W końcu lombard to najlepsze miejsce na pożyczkę.

Co cieszy się największą popularnością?

Lombard to jednak interes głównie dla właściciela, a nie dla jego klientów. Dlatego też czy to lombard Gorzów, czy też inne miasto, najbardziej w cenie są towary drogie, ale również popularne. Mało kto przyjdzie do lombardu kupić dzieło sztuki. Znacznie większą popularnością cieszą się produkty nieco bardziej powszechne.
Dlatego też poszukując nieco gotówki i chęci wzięcia pożyczki pod zastaw, zdecydowanie najlepiej jest zastawiać szeroko pojętą elektronikę. Od telefonów komórkowych, po telewizory, aż po różnego rodzaju sprzęt agd. Równie dużym wzięciem cieszy się biżuteria. Złote lub srebrne wyroby zawsze są mocno opłacalne.
Branie pożyczki w lombardzie sprowadza się właściwie do jednego, najlepiej jest zastawić pozycje, które są wartościowe, niecodzienne lub po prostu ciekawe. Takie za które, ktoś później będzie miał ochotę zapłacić.

Czy warto odwiedzić lombard?

Bo tu trzeba pamiętać również o tym, że lombard nie służy tylko do sprzedawania rzeczy, ale również do kupowania. To dzięki stałemu obrotowi towarów takie miejsca istnieją.
Dlatego też właśnie rzeczy wartościowe, ciekawe, użyteczne lub niecodzienne są tak chętnie przyjmowane pod zastaw. Istnieje po prostu bardzo duże prawdopodobieństwo, że bardzo szybko znajdzie się na takie rzeczy klient, który będzie w stanie zapłacić nieco więcej, za ich załup. W końcu kupno telefonu lub biżuterii za ułamek ceny jest bardzo kuszący.