Istnieje kilka sposobów na pozyskanie gotówki. Istnieją banki, parabanki, pomoc finansowa od rodziny ale i również lombardy. Te ostatnie to miejsca charakteryzujące się pożyczką pod zastaw rzeczy ruchomych na określony czas. Zastawiana rzecz musi posiadać pewną wartość, by stać się swoistym zabezpieczeniem długu. Jak dokonać takiej transakcji? Odpowiedz poniżej.

1. Łatwość otrzymania pożyczki
Lombard – szybka gotówka odzwierciedla się szybkim i prostym otrzymaniem pieniędzy do ręki. Pożyczki przyznawane są na krótki okres czasu, najczęściej od kilku dni do miesiąca. Przez ten czas przedmioty znajdują się w przechowalni lombardu, który ma obowiązek utrzymywana go w sposób nienaruszalny. Tak aby właściciel po spełnieniu warunków umowy, mógł go z powrotem odzyskać. Lombard – pieniądze pod zastaw sprzętu to dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy potrzebują gotówki szybko i bez zbędnych formalności.

https://sezam.com.pl/lombard-natychmiastowa-gotowka/

2. Jak wygląda transakcja?
Zastaw w lombardzie określonej rzeczy i otrzymanie gotówki do ręki wymaga spełnienia określonych czynności. Klient musi podpisać umowę, w której zawarte są takie informacje jak: dane kupującego, okres udzielenia pożyczki, dokładny termin zwrotu, kwota wykupu czy kwota prowizji dla lombardu. Oznacza to, że dużo łatwiej otrzymać pożyczkę w lombardzie, gdyż nie potrzeba tu poręczenia, żyrantów ani innych dokumentów.

https://sezam.com.pl/blog/lombard-jak-to-funkcjonuje/

3. Zaufanie od lat
Lombardy w powojennej Polsce pojawiały się zarówno w wielu dużych miastach, jak i w tych mniejszych. Społeczeństwo ze względu na brak środków do życia, zastawiało swój sprzęt w zmian za gotówkę. Po dziś dzień, lombardy spełniają swoją funkcję i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Odwiedzając lombardy nie rzadko można trafić na istną perełkę w korzystnej cenie. Już teraz warto zapoznać się z ich ofertą, gdyż nie jednemu z nas pomoże ona w trudnej sytuacji finansowej oraz wesprze, gdy inne źródła odmówiły pomocy. Lombardy to sprawdzone miejsca, których nie należy się bać. Ich wyceny należą jednak do kontrowersyjnych i mało korzystnych, jednak dla wielu jest to ostatnia deska ratunku na pozyskanie dodatkowych środków finansowych.

https://sezam.com.pl/o-nas/dlaczego-my/