Złoto jest metalem ciężkim i błyszczącym, nie utlenia się w wodzie i powietrzu. Czyste złoto ma specyficzny, jasnożółty kolor z połyskiem.

Złoto z Rosji

Rosja jest państwem posiadającym wielkie rezerwy złota. Jednak dawniej nie było tu warunków dla inwestycji prywatnych w ten kruszec. Lenin zabronił obywatelom posiadania złota (po rewolucji październikowej)- stwierdził, że jest bezwartościowe. W ostatnim czasie doszło do sporego zwiększenia rezerw złota w Rosji. Dawniej przywoziło się masywne sygnety i szerokie obrączki, dziś moda nieco uległa zmianie.

Moda i biżuteria

Obecność złota w modzie i biżuterii jest niezwykle cenna. Z tego tradycyjnego metalu jubilerzy tworzą istne cuda; bransoletki, pierścionki, kolczyki. Nawet w projektowaniu odzieży używa się złota, które jest uwielbiane przez ludność, ale nie każdego na nie stać. Modne jest delikatniejsze złoto, subtelne pierścionki i naszyjniki, a masywne sygnety już dawno przestały dominować.

Skup złota Gorzów

Skup złota w Gorzowie od dłuższego czasu cieszy się zainteresowaniem. Jubilerzy oferują atrakcyjne cenowo stawki za 1 gram złota, co może dać klientowi niemały zysk. Takie złoto jest później przerabiane na biżuterię i sprzedawane, a wiele osób może zyskać parę groszy dzięki sprzedaży starych pierścieni po dziadkach lub niemodnej już biżuterii ze złota.

Złoto jest kruszcem, który od lat cieszy się popularnością. Znajduje zastosowanie w branży jubilerskiej, ale także odzieżowej i obuwniczej. Ma także szereg innych zastosowań.