Lombardy rosną jak grzyby po deszczu, ale i padają każdego miesiąca w skali kraju,  w wielu miastach jest ich coraz więcej , w innych mniej, a i filie stacjonarne tworzą swoje witryny w internecie. Dzisiaj lombardy to miejsca zarówno dla osób poszukujących szybkiej gotówki jak i miejsca dla osób, które poszukują bardzo ciekawych przedmiotów kolekcjonerskich lub drogocennych.

W każdym mieście jest dużo lombardów

Lombardy działają i w małych miejscowościach i dużych. W lombardach popularny jest także skup złota Gorzów ma kilka takich miejsc. Skupowane złoto jest wystawiane na ponowną sprzedaż lub oddawane do przerobu na inne wyroby ze złota.

Geneza

Lombardy znane były w starożytności, działały w starożytnej Grecji i starożytnym Rzymie, 3000 lat temu rozpoczęły swoją działalność w Chinach. Wiele lombardów było w Wielkiej Brytanii, były one zawsze uważane za możliwość zyskania szybkiej gotówki w zamian za oddanie w zastaw jakichś swoich przedmiotów.

Lombardy dzisiaj

Dzisiejsze lombardy pożyczają pieniądze pod zastaw nie tylko róznych przedmiotów, ale także nieruchomości, samochodów czy papierów wartościowych. Lombardy działające w Europie zachodniej pożyczają pod zastaw ogromne pieniądze.

Produkcja złota

W Europie produkcja złota jest bardzo popularna, wiele wyrobów produkują włoscy jubilerzy. We Włoszech powstają piękne wyroby, które robione są na zamówienie klientów lub seryjnie. W wielu włoskich wyrobach złoto jest piękną oprawa dla kamieni szlachetnych i półszlachetnych.